آلترناتور ژنراتور 250 کاوا
ویژگیها
| برند آلترناتور |
استمفورد (STAMFORD) |
|---|---|
| مدل آلترناتور |
UCDI274K |
| نوع_آلترناتور |
آلترناتور صنعتی، وایندینگ ۳۱۱ |
| ظرفیت آلترناتور (کاوا) |
۲۵۰٫۰ کاوا در ۵۰ هرتز، کارکرد مداوم کلاس H (125/40°C)، ضریب توان ۰٫۸، اتصال ستاره سری ۳۸۰/۴۰۰/۴۱۵ ولت (۴۴۰ ولت: ندارد) |
| توان اکتیو نامی (کیلووات) |
۲۰۰٫۰ کیلووات (با ضریب توان ۰٫۸) |
| راندمان آلترناتور |
۹۲٫۷٪ (۵۰ هرتز، ۴۰۰ ولت، ۲۵۰ کاوا، کارکرد مداوم کلاس H) |
| کلاس افزایش دما |
پیوسته F 105/40°C؛ پیوسته H 125/40°C؛ اضطراری 150/40°C؛ اضطراری 163/27°C |
| تعداد فاز |
۳ |
| تعداد قطب |
۴ (سری UC27) |
| ضریب توان |
۰٫۸ |
| فرکانس نامی |
۵۰/۶۰ هرتز (طبق جدول ریتینگ) |
| ولتاژ نامی |
۴۰۰/۲۳۱ ولت (ستاره سری) |
| ولتاژ_خروجی |
۵۰ هرتز (ستاره سری): ۳۸۰/۲۲۰، ۴۰۰/۲۳۱، ۴۱۵/۲۴۰، ۴۴۰/۲۵۴؛ (ستاره موازی): ۱۹۰/۱۱۰، ۲۰۰/۱۱۵، ۲۰۸/۱۲۰، ۲۲۰/۱۲۷؛ (دلتا سری): ۲۲۰/۱۱۰، ۲۳۰/۱۱۵، ۲۴۰/۱۲۰، ۲۵۴/۱۲۷ ولت |
| نوع اتصال سیمپیچ |
سهفاز قابل اتصال مجدد، ۱۲ سیمه؛ گام سیمپیچ ۲/۳ |
| کلاس عایقبندی |
کلاس H |
| کلاس حفاظتی (IP) |
IP23 |
| THF (اعوجاج هارمونیکی کل) |
THF کمتر از ۲٪ |
| ضریب تأثیر تلفن (TIF) |
TIF < ۵۰ |
| تنظیم ولتاژ |
با PMG: MX321 ±۰٫۵٪، MX341 ±۱٪ (با ۴٪ گاورنینگ موتور). خودتحریک: SX460 ±۱٪، AS440 ±۱٪ (با ۴٪ گاورنینگ موتور). |
| نوع سیستم تحریک |
خودتحریک یا PMG (تحریک جداگانه) |
| نوع خنککاری |
هواخنک |
| سیستم_خنک_کاری |
دبی هوای خنککاری: ۰٫۵۸ مترمکعب/ثانیه (۵۰Hz) / ۰٫۶۹ مترمکعب/ثانیه (۶۰Hz) |
| تعداد یاتاقان |
یاتاقان سمت غیرمحرک (NDE): 6310-2RS (استاندارد ISO) |
| وزن آلترناتور |
۷۲۷ کیلوگرم (وزن کامل آلترناتور) |
| ابعاد آلترناتور (طول×عرض×ارتفاع) |
ابعاد بستهبندی: ۱۲۳×۶۷×۱۰۳ سانتیمتر |
| ارتفاع مجاز نصب |
کاهش توان بالای ۱۰۰۰ متر: ۳٪ به ازای هر ۵۰۰ متر؛ همچنین با فیلتر ورودی هوا ۵٪ کاهش |
| دمای_مجاز_محیط |
کاهش توان بالای ۴۰°C: ۳٪ به ازای هر ۵°C؛ کارکرد در محیط بالاتر از ۶۰°C نیازمند تایید کارخانه است |
| استانداردهای مرجع |
BS EN 60034، BS5000، VDE 0530، NEMA MG1-32، IEC34، CSA C22.2-100، AS1359 |
فروشنده
دیزل استار
تامین کننده انواع ژنراتور
585,000,000 تومان
گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا
- ارسال توسط فروشگاه
- گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا
- ضمانت تعویض کالا
کالاهای مشابه
معرفی محصول
کاربرد آلترناتور 250kVA در پروژههای صنعتی
- برق اضطراری و دائمکار برای کارخانهها، کارگاهها، سردخانهها و تاسیسات
- پشتیبانی بارهای موتوری (پمپ، کمپرسور، فن) با بررسی جریان راهاندازی
- پروژههای دارای تابلو ATS/AMF و مانیتورینگ بار
مشخصات فنی آلترناتور ژنراتور 250 کاوا
مشخصات دقیق به برند و مدل بستگی دارد؛ جدول زیر مشخصات رایج Alternator 250 kVA را برای انتخاب اولیه نشان میدهد.| مشخصه | مقدار رایج | نکته کاربردی |
|---|---|---|
| توان نامی | 250 kVA (تقریباً 200 kW در PF=0.8) | تناسب با بار و توان موتور |
| فاز | سهفاز | استاندارد پروژههای صنعتی |
| فرکانس | 50 Hz | هماهنگ با نیاز رایج |
| سرعت/قطب | 1500 rpm / 4Pole | برای ستهای 50Hz |
| ولتاژ نامی | 380/400/415V | طبق تابلو و مصرفکنندهها |
| تثبیت ولتاژ | AVR | کنترل افت/افزایش ولتاژ زیر بار |
| نوع تحریک | Brushless | سرویس سادهتر، استهلاک کمتر |
کلید پاور و CT جریان در سر ژنراتور 250kVA
این آلترناتور دارای کلید پاور و CT جریان است. CT جریان برای پایش و اندازهگیری دقیق جریان بهکار میرود و در کنار تابلو کنترل، به حفاظت اضافهبار، مانیتورینگ مصرف و تنظیمات مطمئنتر کمک میکند. وجود کلید پاور نیز مدیریت بهتر مدارهای مرتبط با خروجی/کنترل را در زمان بهرهبرداری و سرویس سادهتر میسازد.جریان خروجی تقریبی آلترناتور 250 کاوا
برای سایزبندی اولیه کابل و کلید اصلی، جریان نامی تقریبی مطابق جدول زیر در نظر گرفته میشود (انتخاب نهایی به شرایط نصب و نوع بار وابسته است).| ولتاژ سهفاز | جریان نامی تقریبی | کاربرد رایج |
|---|---|---|
| 380 V | حدود 380 A | تابلو/شبکههای 380 ولت |
| 400 V | حدود 361 A | استاندارد رایج ژنراتورها |
| 415 V | حدود 348 A | برخی پروژههای صنعتی |
قیمت آلترناتور ژنراتور 250 کاوا
قیمت آلترناتور 250kVA به برند و مدل وارداتی، کیفیت AVR، نوع یاتاقان و کلاس عایق، سطح حفاظت و تجهیزات همراه (از جمله کلید پاور و CT جریان) و همچنین شرایط بازار وابسته است. برای اعلام قیمت دقیق، ولتاژ مدنظر و نوع کاربری (اضطراری یا دائم) را مشخص کنید.خرید آلترناتور 250 کاوا از دیزل استار
برای خرید سر ژنراتور 250kVA از دیزل استار، اطلاعات بار (موتوری/حساس/ترکیبی)، ولتاژ خروجی و شرایط محیطی را اعلام کنید تا گزینه مناسب معرفی شود. انتخاب درست باعث پایداری بهتر ولتاژ، کاهش ریسک داغی و عملکرد مطمئنتر در بارهای صنعتی میشود.مشخصات محصول
| برند آلترناتور |
استمفورد (STAMFORD) |
|---|---|
| مدل آلترناتور |
UCDI274K |
| نوع_آلترناتور |
آلترناتور صنعتی، وایندینگ ۳۱۱ |
| ظرفیت آلترناتور (کاوا) |
۲۵۰٫۰ کاوا در ۵۰ هرتز، کارکرد مداوم کلاس H (125/40°C)، ضریب توان ۰٫۸، اتصال ستاره سری ۳۸۰/۴۰۰/۴۱۵ ولت (۴۴۰ ولت: ندارد) |
| توان اکتیو نامی (کیلووات) |
۲۰۰٫۰ کیلووات (با ضریب توان ۰٫۸) |
| راندمان آلترناتور |
۹۲٫۷٪ (۵۰ هرتز، ۴۰۰ ولت، ۲۵۰ کاوا، کارکرد مداوم کلاس H) |
| کلاس افزایش دما |
پیوسته F 105/40°C؛ پیوسته H 125/40°C؛ اضطراری 150/40°C؛ اضطراری 163/27°C |
| تعداد فاز |
۳ |
| تعداد قطب |
۴ (سری UC27) |
| ضریب توان |
۰٫۸ |
| فرکانس نامی |
۵۰/۶۰ هرتز (طبق جدول ریتینگ) |
| ولتاژ نامی |
۴۰۰/۲۳۱ ولت (ستاره سری) |
| ولتاژ_خروجی |
۵۰ هرتز (ستاره سری): ۳۸۰/۲۲۰، ۴۰۰/۲۳۱، ۴۱۵/۲۴۰، ۴۴۰/۲۵۴؛ (ستاره موازی): ۱۹۰/۱۱۰، ۲۰۰/۱۱۵، ۲۰۸/۱۲۰، ۲۲۰/۱۲۷؛ (دلتا سری): ۲۲۰/۱۱۰، ۲۳۰/۱۱۵، ۲۴۰/۱۲۰، ۲۵۴/۱۲۷ ولت |
| نوع اتصال سیمپیچ |
سهفاز قابل اتصال مجدد، ۱۲ سیمه؛ گام سیمپیچ ۲/۳ |
| کلاس عایقبندی |
کلاس H |
| کلاس حفاظتی (IP) |
IP23 |
| THF (اعوجاج هارمونیکی کل) |
THF کمتر از ۲٪ |
| ضریب تأثیر تلفن (TIF) |
TIF < ۵۰ |
| تنظیم ولتاژ |
با PMG: MX321 ±۰٫۵٪، MX341 ±۱٪ (با ۴٪ گاورنینگ موتور). خودتحریک: SX460 ±۱٪، AS440 ±۱٪ (با ۴٪ گاورنینگ موتور). |
| نوع سیستم تحریک |
خودتحریک یا PMG (تحریک جداگانه) |
| نوع خنککاری |
هواخنک |
| سیستم_خنک_کاری |
دبی هوای خنککاری: ۰٫۵۸ مترمکعب/ثانیه (۵۰Hz) / ۰٫۶۹ مترمکعب/ثانیه (۶۰Hz) |
| تعداد یاتاقان |
یاتاقان سمت غیرمحرک (NDE): 6310-2RS (استاندارد ISO) |
| وزن آلترناتور |
۷۲۷ کیلوگرم (وزن کامل آلترناتور) |
| ابعاد آلترناتور (طول×عرض×ارتفاع) |
ابعاد بستهبندی: ۱۲۳×۶۷×۱۰۳ سانتیمتر |
| ارتفاع مجاز نصب |
کاهش توان بالای ۱۰۰۰ متر: ۳٪ به ازای هر ۵۰۰ متر؛ همچنین با فیلتر ورودی هوا ۵٪ کاهش |
| دمای_مجاز_محیط |
کاهش توان بالای ۴۰°C: ۳٪ به ازای هر ۵°C؛ کارکرد در محیط بالاتر از ۶۰°C نیازمند تایید کارخانه است |
| استانداردهای مرجع |
BS EN 60034، BS5000، VDE 0530، NEMA MG1-32، IEC34، CSA C22.2-100، AS1359 |
نظرات کاربران
سوالات متداول
آلترناتور ژنراتور 250 کاوا چند کیلووات خروجی واقعی میدهد؟
در ضریب توان 0.8، حدود 200kW توان اکتیو دارید؛ مقدار واقعی به PF بار شما بستگی دارد.
برای پروژه صنعتی 380 بهتر است یا 400 ولت؟
اگر تابلو و مصرفکنندهها 380V هستند 380 انتخاب کنید؛ اگر استاندارد پروژه و تجهیزات 400V است (رایج در ژنراتورها) 400 بهتر است. مهمترین اصل هماهنگی با تابلو و تجهیزات مصرفکننده است.
برای بارهای موتوری بزرگ (پمپ/کمپرسور) این رنج مناسب است؟
معمولاً بله، اما باید جریان راهاندازی، تعداد موتورهای همزمان و افت ولتاژ لحظه استارت بررسی شود؛ در برخی پروژهها نیاز به حاشیه اطمینان ظرفیت یا تنظیمات کنترلی دقیقتر دارید.
CT جریان دقیقاً چه کاربردی دارد؟
برای پایش و اندازهگیری جریان و کمک به حفاظت و مانیتورینگ در تابلو کنترل استفاده میشود و تنظیم حفاظت اضافهبار را دقیقتر میکند.
کلید پاور چه مزیتی ایجاد میکند؟
برای مدیریت بهتر مدارهای مرتبط با خروجی/کنترل و سادهتر شدن تست، بهرهبرداری و سرویس دورهای.
برای استعلام قیمت دقیق چه اطلاعاتی لازم است؟
ولتاژ (380/400/415)، فرکانس (50Hz)، نوع کارکرد (اضطراری/دائم)، نوع بار (موتوری/حساس)، شرایط محیطی (دما/گردوغبار) و نوع تابلو (ATS/AMF/پارالل در صورت وجود).
آیا امکان کار موازی (Parallel) وجود دارد؟
اگر از ابتدا برای سنکرون و اشتراک بار طراحی شود، بله. باید نیاز پارالل قبل از خرید اعلام شود تا انتخاب آلترناتور و تجهیزات کنترلی درست انجام شود.

آلترناتور ژنراتور 250 کاوا
دیزل استار
گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا
585,000,000 تومان